Norbert Piszczek
Założyciel Kliniki Fizjoterapii Piszczek, członek zarządu oraz współzałożyciel Stowarzyszeni Program: Zdrowie, magister fizjoterapii oraz technik masażysta.
Od lat jest związany zawodowo z piłka nożną, co przyczyniło się do dużego zainteresowania oraz chęci pogłębienia swojej wiedzy w kierunku medycyny sportowej. Zdobyte umiejętności stara się ciągle udoskonalać: szkoli się i przygotowuje do rozpoczęcia studiów osteopatycznych. Skupia się głównie na leczeniu w ujęciu holistycznym: przyczyny dolegliwości poszukuje w obrębie całego organizmu tak, aby jak najefektywniej pomóc pacjentom w powrocie do pełni sprawności.
Oferuje kompleksową rehabilitacje pourazowa, rehabilitacje pooperacyjna, leczenie urazów sportowych i przeciążeniowym, korygowanie wad postawy, zmniejszanie dolegliwości bólowych kręgosłupa i kończyn oraz bólów głowy, a także bólów niejasnego pochodzenia.
Ukończone kursy:
- FDM – Fascial Distortion Model,
- KIS – Kompleksowa Integracja Strukturalna,
- MTG – Masaż Tkanek Głębokich,
- HVLA – Manipulację krótkodźwigniowe,
- Taping medyczny w fizjoterapii,
- Stretching mięśni w fizjoterapii,
- Więzadło krzyżowe przednie,
- Wprowadzenie do klasycznej osteopatii,
- P-DTR — Propioceptive- Deep Tendon Reflex
Anna Bielawska
Mgr fizjoterapii, fizjoterapeuta w Klinice Fizjoterapii Piszczek, współzałożyciel Stowarzyszenia Program Zdrowie.
W trakcie studiów poznała drogę, którą chce podążać, a jest nią praca z kobietami na różnych etapach ich życia. Prowadzi terapię dla kobiet ciężarnych, w połogu, z dolegliwościami uroginekologicznymi oraz seksualnymi. Wie i rozumie z jakimi problemami zmagają się kobiety, dlatego stara się kompleksowo patrzeć na każdą pacjentkę, by w jak najlepszy sposób przeprowadzić diagnozę i terapię. Anna w gabinecie zajmuje się między innymi: przygotowaniem kobiet do porodu; szeroko pojętym bólem w ciąży i połogu; opracowywaniem blizny; dysfunkcjami seksualnymi; problemami z obniżeniem narządów rodnych; nietrzymaniem moczu, stolca i wieloma innymi.
Dzięki wciąż zdobywanej wiedzy doskonali swój warsztat, jednocześnie opierając go o nowe, skuteczne metody leczenia.
Dobro pacjentki jest zawsze na pierwszym miejscu, a zdrowe ciało i umysł, to podstawa sukcesu.
Ukończone kursy / warsztaty:
- Ćwiczenia fizyczne kobiet po porodzie
- Kurs Kompleksowa Fizjoterapia Kobiet- Diagnostyka Manualna Dna Miednicy
- Kurs Kompleksowa Fizjoterapia Kobiet- Rozejście Mięśni Prostych Brzucha
- Kinesiology Taping w Ciąży
Elżbieta Piszczek
Magister pielęgniarstwa, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2015 roku po 2 letnim kształceniu obroniła również tytuł specjalisty biomasażu.
Uzyskała uprawnienia do przeprowadzania badania fizykalnego, samodzielnego ordynowania leków, wypisywania recept oraz szczepień dzieci i dorosłych.
W przyszłości planuje rozpocząć kurs specjalizacyjny leczenia ran oraz specjalizację z pielęgniarstwa rodzinnego.
Zawodowo związana z pracą z pacjentem w podstawowej opiece zdrowotnej.
Maciej Tomoń
Mgr fizjoterapii, fizjoterapeuta w Klinice Fizjoterapii Piszczek, prezes zarządu oraz współzałożyciel Stowarzyszenia Program: Zdrowie.
Od lat interesuje się nowoczesną fizjoterapią, poszerzając swoje umiejętności poprzez odbywanie licznych szkoleń. Diagnozując dolegliwości pacjentów oraz ustalając przebieg leczenia łączy ze sobą wiele technik oraz patrzy na problem indywidualnie, traktując ciało pacjenta kompleksowo stara się znaleźć pierwotną przyczynę dolegliwości. Pacjentom, z którymi się spotyka poświęca całą swoją uwagę i zaangażowanie. Dzięki ciągle zdobywanej wiedzy i doświadczeniu skutecznie pomaga swoim pacjentom, opierając terapie o najnowsze metody diagnostyczno-terapeutyczne. Od września rozpoczyna naukę w Akademii Osteopatii w Krakowie.
Maciek specjalizuje się w rehabilitacji pooperacyjnej, geriatrycznej, ortopedycznej, pourazowej, neurologicznej oraz w zapobieganiu bólów głowy i leczeniu ostrych i przewlekłych stanów bólowych.
Ukończone kursy:
- FDM (Fascial Distortion Model)
- Pinoterapia
- IBITA Bobath dla dorosłych
- Koncepcje powięzi- różne podejścia terapeutyczne
- P-DTR (Proprioceptive- Deep Tendon Reflex)
- Kurs Radiologii
Piotr Kamykowski
Magister fizjoterapii absolwent AWF w Krakowie.
Na co dzień dbający o zdrowie zawodników KS Wieczysta Kraków, a wcześniej pracujący z piłkarzami oraz piłkarkami nożnymi, siatkarkami, koszykarzami oraz ludźmi nie związanymi ze sportem zawodowym.
Wiedzę i umiejętności z najlepszych kursów dotyczących fizjoterapii stosuje w celu zlikwidowania dolegliwości bólowych, przywracania sprawności po kontuzjach sportowców ale też polepszenia jakości życia pacjentów mniej aktywnych lub uprawiających sport amatorsko.
Poprzez pracę metodą P-DTR oraz rozpatrywanie zdrowia wielopłaszczyznowo pomaga zniwelować ból różnego, często zaskakującego dla pacjenta, pochodzenia, a także w mniej oczywistych problemach takich jak: zaburzenia snu, uczucia zmęczenia, nietolerancji pokarmowych, dysfunkcji narządowych, problemów trawiennych, nadpobudliwości, problemów ze skupieniem. Stosuje również techniki terapii manualnej, pracy z powięzią, suchego igłowania, terapii narzędziowej, kinesiotapingu, drenażu limfatycznego.
Ukończone kursy:
- P-DTR - Proprioceptive-Deep Tendon Reflex,
- FM - Fascial Manipulation,
- Igłoterapia sucha - Dry Needling,
- MTG - Masaż Tkanek Głębokich,
- Manual Lymphdrainage Combined Decongestive Physiotherapy (MLD/CDT) - Földi Schule,
- Funkcjonalna Terapia Manualna wg. koncepcji Mulligana (Mulligan Concept),
- Fizjoterapia w urazach sportowych,
- Terapia Narzędziowa Tkanek Miękkich (IASTM),
- Terapia Dysbalansu Kręgosłupa.